POLSKI ZWIĄZEK INŻYNIERÓW
I TECHNIKÓW BUDOWNICTWA ODDZIAŁ W OPOLU

KOŁO TERENOWE W STRZELCACH OPOLSKICH

Zebranie Koła Terenowego PZITB z dnia 24.03.2017r wraz z szkoleniem

25 marca 2017

Koło Terenowe PZITB w Strzelcach Opolskich zorganizowało kolejne spotkanie składające się z dwóch części. W pierwszej części o 15:30 te osoby, które były zainteresowane zwiedzeniem zakładu ADAMIETZ Sp. z o.o., a dokładniej hali produkcyjnej z najnowocześniejszą wytwórnią paneli warstwowych ściennych i dachowych, miały taką okazję. Stało się to za zgodą V-ce Prezesa Zarządu Adamietz Sp. z o.o. Pana Szczepana Kusibab. Grupę 30 osobową oprowadzał po hali produkcyjnej dyrektor fabryki płyt warstwowych Pan Piotr Streiss. Dziękujemy firmie ADAMIETZ za umożliwienie zwiedzenia zakładu.

 Druga część spotkania zaczęła się o 18:00, w której uczestniczyło ponad 50 osób. W czasie półtorej godziny reprezentujący firmę STO Sp. z o.o. (sponsor całego spotkania) Pan Bartosz Turek przedstawił w ogromnym skrócie niektóre rozwiązania techniczne i ciekawe technologie firmy. Prezentacja była bardzo ciekawa, za co również bardzo dziękujemy.

Na sam koniec odbyło się losowanie nagrody książkowej, dwutomowej wydanej w październiku 2016r przez PWN autorstwa prof. Jana Żmudy. Najpierw została przedstawiona w skrócie przez dr inż. Wiesława Barana  sylwetka ś.p. prof. Jana Żmudy, który de facto miał być obecny na dzisiejszym spotkaniu. Tak się jednak nie stało……… Mało kto wiedział, że Pan Profesor pochodził z naszego powiatu a dokładnie z Krośnicy. Jego pamięć uczczono minutą ciszy. Szczęśliwą osobą, która wylosowała książkę była kol. Krystyna Gogolin.

Po krótkich, organizacyjnych komunikatach zebranie zakończyło się po 20:00. Niektórzy uczestnicy szkolenia pozostali w Starym Młynie, by w warunkach kuluarowych dalej dyskutować na tematy związane z budownictwem.  🙂

Janusz Kurzyca